Podlahy a příslušenství

Odolná podlaha

Co je odolná podlaha? Podlahová krytiny dodává vašemu interiéru celkový vzhled. Výběr podlahy je velmi důležitou, ale i individuální záležitostí, odráží styl vašeho vkusu a nároky na používání interiéru (provoz v domě). Odolné podlahy můžeme jednoduše rozdělit na interiérové (vnitřní) a exteriérové (venkovní). Nejvíce odolné jsou podlahy určené do komerčních prostor, jako jsou vstupní haly hotelů, recepce […]

Zobrazit celý článek »

Otevíravé dveře

Co jsou otevíravé dveře? Otevíravé dveře jsou nejrozšířenější typ dveří používaný jak v interiérech, tak v exteriérech. Dveře se otevírají jen jedním směrem. Dělíme je na pravé nebo levé (poznáte, když se podíváte, na které straně jdou vidět závěsy/panty). Tento typ dveří řadíme mezi klasické, které jsou nejčastější variantou našich domácností.

Zobrazit celý článek »

Dveřní práh

Co je dveřní práh? Dveřní práh je úzká a nízká dřevěná deska umístěna na spodní straně uvnitř zárubní dveří. Je pevně spojena s podlahou. Primárním cílem dveřního prahu je izolační funkce (tepelná izolace, zvuková izolace – hluk, prašnost). Prahy se používají jak u vchodových, tak u interiérových (vnitřních) dveří.

Zobrazit celý článek »

Koberec běhoun

Co je koberec běhoun? Koberce jsou textilie, kterými se pokrývají podlahy. Koberec běhoun je typ koberce používaný především na schodech a chodbách v moderním komerčních prostorách (divadla, haly, kongresové sály, hotely) i soukromém interiéru (domy, byty). 

Zobrazit celý článek »

Koberec s vysokým vlasem

Co je koberec s vysokým vlasem? Koberce jsou textilie, kterými se pokrývají podlahy. Koberce s vysokým vlasem jsou moderním, cenově poměrně dostupným a oblíbeným typem podlahové krytiny v moderním interiéru. Jsou náročné na údržbu, jelikož jejich vysoká vlákna (vlas) pohltí velké množství nečistot (nutné pravidelně vysávat).

Zobrazit celý článek »

Perský koberec

Co je perský koberec (peršan)? Exkluzivita pravých perských koberců spočívá výhradně v ruční výrobě. Každý kus je v podstatě uměleckým dílem a originálem. Tyto koberce jsou vyráběny výhradně z přírodních materiálů (ovčí vlna, hedvábí).

Zobrazit celý článek »

Kusový koberec

Co je kusový koberec? Koberce jsou cenově velmi dostupným o oblíbeným typem podlahové krytiny. Jedná se o koberce vyráběné v typizovaném rozměru s různými dekory, nejrůznějších materiálů. Většinou má obšité hrany (lemování), tak aby se nepáral. Kusové koberce jsou vhodné k interiérovému použití.

Zobrazit celý článek »

Plovoucí podlaha

Co je plovoucí podlaha? Plovoucí podlaha je velmi rozšířený a dostupný typ podlahové krytiny. Nejčastěji mají plovoucí podlahy laminovanou povrchovou úpravu. Nabízejí se různé typy designů a barev plovoucích podlah, které dokonale napodobují texturu a barvu pravého dřeva.

Zobrazit celý článek »

Parkety

Co jsou parkety? Parkety jsou nejrozšířenější typ přírodní podlahové krytiny vyrobené z masivního dřeva. Nejčastěji se parkety vyrábějí z listnatých dřevin: dub, buk, jasan. Nabízejí se různé typy designů parket, s živou přírodní strukturou obsahující zdravé suky, parkety bez suků, s malými barevnými odchylkami, mozaikové parkety atd. 

Zobrazit celý článek »

Laminát

Co je laminát? Laminát je tvořený z více vrstev stejných nebo různých materiálů. Je odolný proti mechanickému poškození, proti některým chemickým látkám a vodě. Používá se nejčastěji při výrobě nábytku a podlah.

Zobrazit celý článek »