Dveře

Hotelové dveře

Co jsou hotelové dveře? Hotelové dveře jsou jedním z nejnamáhanějších typů dveří. Kvůli celoročnímu provozu většiny hotelů s vysokou obsazeností hotelů musí být dveře bezpečné, zapadat do designu hotelu, odolat neustálému otevírání a uzavírání pokojů, odolávat vůči narážení kufrů do ploch dveří. Dveře hotelových pokojů jsou neustále namáhaným prvek. Obrovské zatížení je kladené také na kování […]

Zobrazit celý článek »

Kyvné dveře

Co jsou kyvné dveře? Kyvné dveře jsou speciální typ dveří, které se otevírají na obě strany. Slangově známé jako lítačky. Osa otáčení je umístěna na boku dveří. Osazují se jako jednokřídlové nebo dvoukřídlé v místech s vysokým pohybem osob.

Zobrazit celý článek »

Posuvné dveře

Co jsou posuvné dveře? Posuvné dveře jsou zavěšeny na speciálním ložiskovém kování (pojezdu) a zasouvají se buď do vytvořené falešné stěny (pouzdra), nebo vedle stěny (vyžadují dostatek prostoru a kování je nákladné). Nejčastěji se používají na rozdělení prostoru v interiéru.

Zobrazit celý článek »

Shrnovací dveře

Co jsou shrnovací dveře? Shrnovací dveře jsou typ dveří. Jsou velmi oblíbené a používané. Dveře vynikají dlouhou životností a minimální údržbou, po dlouhou dobu si zachovávají svůj vzhled. Na trhu jsou k dispozici shrnovací dveře rozměrů dveří až 7 metrů délky a 3 metrů výšky. Vyrábí se standardizované modely ale hlavně na míru pro konkrétní zákazníky.

Zobrazit celý článek »

Laminátové dveře

Co jsou laminátové dveře? Laminátové dveře uzavírají otvor mezi místnostmi, dále umožňují průchod mezi jednotlivými místnostmi, v uzavřeném stavu místnosti oddělují, snižují prašnost a hluk, dále slouží k bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou pevnou součástí domů a jinak funkčních staveb. Laminátové dveře se používají hlavně v interiéru.

Zobrazit celý článek »

Dýhované dveře

Co jsou dýhované dveře? Dýhované dveře uzavírají otvor mezi místnostmi, dále umožňují průchod mezi jednotlivými místnostmi. V uzavřeném stavu místnosti oddělují, snižují prašnost a hluk, dále z důvodu bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou pevnou součástí domů a jinak funkčních staveb. Dýhované dveře se používají hlavně v interiéru.

Zobrazit celý článek »

Francouzské okno

Co je francouzské okno? Francouzské okno je velké okno, jehož spodní hrana je totožná s podlahou, čímž se odlišuje od klasických oken, která mají spodní hranu asi 80 centimetrů nad podlahou místnosti. Laicky se dá říci, že se jedná o velké průchozí okno.

Zobrazit celý článek »

Zárubně

Co jsou zárubně? Zárubně jsou hovorově známé jako futro nebo futra, z německého „Futter, Türfutter“. Jedná se o rám pevně usazený ve zdi, který ohraničuje otvor dveří a tvoří jejich nosnou konstrukci.

Zobrazit celý článek »

Dveře

Co jsou dveře? Dveře uzavírají otvor ve zdi nebo mezi místnostmi. Umožňují průchod mezi jednotlivými místnostmi, z vnitřních prostor do vnějších, ale také v uzavřeném stavu místnosti oddělují. Snižují prašnost a hluk, dále z důvodu bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou pevnou součástí domů a jinak funkčních staveb.

Zobrazit celý článek »