Ostatní nábytek a dekorace

Flipchart

Co je Flipchart Jedná se o přenosnou prezentační tabuli, které se často používá při poradách a prezentacích. Pomáhá publiku pochopení prezentované myšlenky. Zobrazit flipcharty v e-shopu

Zobrazit celý článek »

Patchwork

Co je patchwork? Patchwork je stará technika, která se vyznačuje sešíváním různě barevných kousků látek (ze 100% bavlny) do pravidelných geometrických vzorů. Složitější tvary (kaleidoskopy) se šijí ručně pomocí papírových šablon.

Zobrazit celý článek »

Astragal

Co je astragal? Astragal je označení pro netradiční dekorativní dřevěný prvek, který se často vyskytoval na sloupech – např. části dřevěných knihoven.

Zobrazit celý článek »

Inkrustace

Co je inkrustace? Inkrustací nazýváme vykládání povrchu dřeva různými cennými materiály, jako jsou perleť, slonovina, želvovina, na rozdíl od intarzie, kdy se povrch nábytku vykládá (zdobí dřevo – dřevem, různé typy a druhy okrasných dýh).

Zobrazit celý článek »

Filigrán

Co je filigrán? Filigrán je velmi náročná práce kombinující zlaté a stříbrné drátky, které jsou spojené a sletované do výrazné dekorace.

Zobrazit celý článek »

Girlanda

Co je girlanda? Girlanda je ozdobný řetěz či závěs, který se vyrábí a používá jako výzdoba ke slavnostním příležitostem. Vyrábí se z květin, ovoce, chvojí či papíru. U nás jsou nejvíce používané girlandy na Vánoce jako dekorace. Vánoční girlandy jsou vyrobené z větve jehličnanů. Často jsou ozdobeny baňkami, mašlemi či obohaceny vánočním osvětlením.

Zobrazit celý článek »

Intarzie

Co je intarzie? Intarzie je označení pro dekorace, které se skládají z několika typů dřeva a jsou opracované do jedné roviny. Na tento cíl se využívá nejčastěji dýha v tloušťce 0,6 nebo 0,8 mm. Slovo intarzie je arabského původu v překladu „vložení“ nebo „vkládání“. Tento druh umění existuje již tisíce let.

Zobrazit celý článek »

Bezzádová police

Co je bezzádová police? Bezzádová police je jednoduchá deska nejrůznějších rozměrů určená k odkládání drobných předmětů. Vyrábí se z masivu, dýhované DTD nebo LDTL (lamina), skla nebo hliníku. Tato police je vyrobena z jednoho kusu, který je přímo uchycen do zdi na kovové trny, police tak musí být tlustší, ideální tloušťka police je 36 mm.

Zobrazit celý článek »

Exteriérový nábytek

Co je exteriérový nábytek? Do exteriérového nábytku patří hlavně zahradní nábytek určený především do venkovních prostor domů a bytů (tedy do exteriéru). Tento nábytek je často vyráběn z velmi odolných exotických dřev, jako je teak, eben, makasar, ale také se vyrábí z levnější verze jehličnatých dřev, borovice, smrk.

Zobrazit celý článek »

Exteriér

Co je exteriér? Pod pojmem exteriér rozumíme opak interiéru. Jedná se tedy o venkovní prostor domů. Znamená vzhled, materiály a povrch budovy, jedná se v podstatě o architektonické řešení venkovního vzhledu. Půdorys stavby navazuje na vnitřní (interiérové) uspořádání budovy.

Zobrazit celý článek »