Nábytek lehací

Dětská postýlka

Co je dětská postýlka? Dětská postýlka se od klasických postelí liší tím, že má ohrádku. Tato ohrádka slouží k tomu, aby dítě z postýlky nevypadlo. Rozměry postýlek se pohybují okolo 125 cm na délku, 65 na šířku a 85 cm na výšku.

Zobrazit celý článek »

Dětská postel

Co je dětská postel? Dětská postel je menší než postel klasická. Rozměr se pohybuje okolo 140 cm na délku a 80 cm na šířku. Nejčastěji jsou vyrobeny z masivu (smrk, borovice, buk) a většinou ty levnější z lamina.

Zobrazit celý článek »

Ramenní kolébka v roštu

Co je ramenní kolébka v roštu? Ramenní kolébka poskytuje oblasti ramen maximální možný komfort, rameno se může zabořit a páteř zůstává ve svém přirozeném tvaru. Ramenní kolébka pomáhá zmírnit otáčení a bolesti ramen při spánku na boku. Lamely se v ramenní kolébce pod tlakem ramen stlačí hlouběji, páteř je uložena v ortopedicky správné poloze. Červená […]

Zobrazit celý článek »

Paměťová funkce roštu

Co je paměťová funkce roštu? Paměťové funkce roštu složí k uchování a uložení polohy, na kterou jsme zvyklí. Poloh se dá uložit hned několik podle možností vašeho roštu, např. poloha na čtení, poloha relaxační, poloha na TV. ¨

Zobrazit celý článek »

Osvětlení roštu

Co je osvětlení roštu? Osvětlení roštu je přídavnou funkcí roštů pro osvětlení spodní části postele. Osvětlení je ve formě LED pásku, jeho hlavní funkcí je „atmosferické“ osvětlení a také pomáhá při nočním odchodu z lůžka a nebuzení partnera ležícího vedle vás zapnutím centrálního osvětlení. Je to velmi elegantní a efektní pomocník.

Zobrazit celý článek »

Masážní jednotka roštu

Co je masážní jednotka roštu? Masážní jednotka je malé zařízení, které se zvláště dokupuje a přidává k roštům zejména (motorovým polohovacím roštům). Cílem masážní jednotky je bodově masírovat ležícího člověka. 

Zobrazit celý článek »

Držáky matrace

Co jsou držáky matrace? Držáky matrace slouží k fixaci (upevnění) matrace ve zvolené poloze, při napolohování matrace a roštu. Cílem matracových držáku je pevně držet matraci tak, aby v napolohované poloze nesjížděla z postele (přesněji z roštu). 

Zobrazit celý článek »

Potah matrace

Co je potah matrace? Potah matrace plní ochrannou a estetickou funkci, zvyšuje kvalitu spánku. Většinou se používá pletenina ve složení polyester + viskóza nebo bavlna. Potah může být ze 100 % bavlny.

Zobrazit celý článek »