Výplně

Mohér

Co je mohér? Mohér je speciální typ přírodní vlny získávané ze „srsti“ angorské kozy. Mohérová vlna se používá na výrobu luxusních textilií. Angorské kozy se chovají na Novém Zélandu, v Texasu, Jižní Africe a Turecku, jejich srst se stříhá jednou, maximálně dvakrát, do roka.

Zobrazit celý článek »

Husí peří

Co je husí peří? Husí peří je jedním z nejdokonalejších přírodních izolačních materiálů. Výhody husího peří jsou nízká hmotnost, vysoká tepelná izolace, dlouhá doba životnosti a relativně snadná recyklovatelnost.

Zobrazit celý článek »

Kachní peří

Co je kachní peří? Kachní peří je jedním z nejdokonalejších přírodních izolačních materiálů. Výhody kachního peří jsou nízká hmotnost, vysoká tepelná izolace, dlouhá doba životnosti a relativně snadná recyklovatelnost. Kachní peří je oproti husímu mírně odlišné, má mírně šedou barvu (našedlé).

Zobrazit celý článek »

Monoblokové matrace

Co jsou monoblokové matrace? Monobloková matrace je uvnitř vyplněna jedním celistvým materiálem (blokem). Ve všech místech má stejné vlastnosti, jako jsou objem pěny, hustota pěny, barva materiálu, tuhost pěny. Nejznámější typy matrací využívající této vnitřní konstrukce jsou pěnové matrace  – latexové (viz obrázek), HR pěny – studené pěny, PUR pěny.

Zobrazit celý článek »

Sendvičové matrace

Co jsou sendvičové matrace? Sendvičové matrace jsou jedním z nejrozšířenějších typů konstrukce vnitřní výplně pěnových matrací. Konstrukce těchto typů matrací se nejčastěji skládá z různých typů pěn (PUR, HR, Visco,…) na zpevnění se někdy požívá kokosová vrstva. Existují dva typy sendvičových matrací a to „lepené“ a „skládané“

Zobrazit celý článek »

Taštičkové pružiny – matrace z taštičkových pružin

Co jsou taštičkové pružiny? Taštičkové (tlačné) pružiny jsou jedním z nejpoužívanějších typů výplně vnitřní konstrukce pružinových matrací. Pružinové matrace jsou historicky nejpoužívanější typem matrací. Pružinové matrace s taštičkovými pružinami jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Zobrazit celý článek »

Bonellové pružiny – matrace z bonellových pružin

Co jsou matrace z bonellových pružin? Bonellové pružiny patří do konstrukce pružinových matrací. Jsou jedním z velmi používaných typů matrací. Pružiny nejsou používány nikdy samostatně, ale vždy v kombinaci s různými typy pěn. Pružinové matrace jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Zobrazit celý článek »

Pružinové matrace

Co jsou pružinové matrace? Pružinové matrace jsou historicky nejpoužívanější typem matrací. Pružiny nejsou používány nikdy samostatně, ale vždy v kombinaci s různými typy pěn. Pružinové matrace jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Zobrazit celý článek »

HR matrace

Co jsou matrace z HR pěny? HR (High Resilience) matrace známe též jako matrace vyrobené ze studené pěny se vyznačují vysokou pružností, odolností materiálu a jsou velmi pohodlné. Patří mezi kvalitní pěnové matrace, jsou vhodné na polohovací nebo výklopné rošty a určené ke každodennímu spaní. 

Zobrazit celý článek »

PUR matrace

Co jsou PUR matrace? PUR matrace jsou základním materiálem, který se používá na výrobu standardních matrací na každodenní spaní. PUR pěna – polyuretanová pěna má dobrou pružnost, tvarovou stálost, cenovou dostupnost a dobře tepelně izoluje. Jedná se o nejpoužívanější typ výplně matrací nejen u matrací, ale také v čalounické výrobě (nábytek obecně). Velmi časté a známe obchodní […]

Zobrazit celý článek »