Elektro

Digestoř

Co je digestoř? Digestoř je kuchyňský elektrospotřebič vždy umístěný nad varnou desku, určený především k pohlcování pachu a par vznikajícíh při přípravě pokrmů (např. vaření, pečení, smažení, dušení).

Zobrazit celý článek »

Ventilátor

Co je ventilátor: Ventilátor je zařízení určené k cirkulaci vzduchu v místnosti. Ventilátory mohou mít nejrůznější tvary a velikosti vrtulí které vzduch čeří. Ventilátory jsou velmi dostupné a oblíbené hlavně v letních měsících, kdy každý člověk uvítá čerstvý vzduch a nebo alespoň pohyb vzduchu v místnosti – cirkulaci kterou právě ventilátor zajišťuje.

Zobrazit celý článek »

Tiffany lampa

Co je tiffany lampa? Tiffany lampa je specifický typ stolních lampiček a pokojových lamp ve vitrážovém stylu. Lampičky jsou vyráběny zejména ručně, každá lampička je originál, nikdy nenajdete dvě stejné lampy. Tyto vitrážové lampy se vyrábí ručním spojováním různých sklíček odlišných velikostí a barev. Technologii výroby objevil Louis Tiffany, proto lampičky tohoto stylu dodnes nesou jeho […]

Zobrazit celý článek »

Hubice k vysavači

Co je hubice k vysavači? Hubice k vysavači je jedna z nejdůležitějších částí každého vysavače. Hubici vždy vybírejte podle typu povrchu, který budete vysávat – koberec či hladká podlaha. Hubice umožňuje dosáhnout i do špatně dostupných míst.

Zobrazit celý článek »

Energetická třída

Co je energetická třída spotřebičů Energetická třída je informace o spotřebě a hlavně úspoře energie elektrických spotřebičů jako jsou – vysavače, trouby, myčky nádobí, televize, ledničky, sporáky, pračky, žárovky a u mnoha dalších. Značení spotřebičů energetickým štítkem je dnes již povinné v celé Evropské unii. Nejnovější a nejlepší modely mají označení  A+++.

Zobrazit celý článek »

Interiérové světlo

Co je interiérové světlo? Interiérové světlo neboli vnitřní osvětlení je nedílnou součástí našich domovů. Osvětlení neplní v interiéru jen praktickou úlohu ale dotváří vzhled interiéru. Interiérová světla patří do většiny obyvatelných vnitřních prostor, ložnice, osvětlení obývacího pokoje, kuchyně apod.

Zobrazit celý článek »

Lampa

Co je lampa? Lampa je typ interiérového svítidla nejrůznějších tvarů (designů) a rozměrů. Skládá se z těchto částí: podstavec (samostatná konstrukce), lampa, ta je vyrobena z nejrůznějších materiálů, jako jsou kov (nerez ocel), plasty, kámen, dřevo, dále ze světelného zdroje a v neposlední řadě ze stínítka, které zmírňuje svit světelného zdroje (rozptyluje světlo po celé místnosti). 

Zobrazit celý článek »