Interiér

Samonivelace

Co je samonivelace? Samonivelace je technologie, která spočívá ve vytvoření přesné vodorovné hladiny (roviny). Samonivelační materiály se používají zejména ve stavebnictví (samonivelační stěrky – beton).

Zobrazit celý článek »

Bidet

Co je bidet? Bidet je speciální typ „umyvadla“, patří do koupelnové sanitární techniky. Je vizuálně velmi podobný klasické toaletě, avšak nemá horní poklop (je otevřen, jako umyvadlo). Bývá zpravidla umístěn hned vedle WC (záchodu).

Zobrazit celý článek »

Asymetrické umyvadlo

Co je asymetrické umyvadlo? Asymetrická umyvadla jsou oblíbená pro své rozsáhlé odkládací plochy, velmi zajímavé netradiční tvary a dobré využití místa v koupelně. Asymetrická umyvadla jsou vhodná do rodinných domů, hotelů i jiných veřejných budov.

Zobrazit celý článek »

Patchwork

Co je patchwork? Patchwork je stará technika, která se vyznačuje sešíváním různě barevných kousků látek (ze 100% bavlny) do pravidelných geometrických vzorů. Složitější tvary (kaleidoskopy) se šijí ručně pomocí papírových šablon.

Zobrazit celý článek »

Poruchy spánku

Co jsou poruchy spánku? Kvalitní spánek je významnou částí dne každého člověka. Díky odpočinku během noci se lidský organismus celkově regeneruje. Uvádí se, že až 36 % dospělých trpí občasnou nespavostí. Z té se může stát nespavost chronická, kterou trpí až 15 % lidí. Nedostatečný spánek může vést ke ztrátě koncentrace, poruchám paměti, zhoršení kognitivních funkcí a zvýšené stresové zátěži.

Zobrazit celý článek »

Spánek – zdravý spánek

Co je spánek? Spánek je nezbytná a neodkladná každodenní činnost pro správnou funkci lidského těla. Každý člověk stráví ve spánku minimálně třetinu života. Kvalitní spaní má pozitivní vliv na celkovou kondici člověka. Vhodně zvolená matrace má zásadní podpůrný vliv na kvalitu spánku a jeho délku (čím vhodněji vybraná matrace, tím kratší potřeba spánku).

Zobrazit celý článek »

Ergonomie ležení – zdravé spaní

Co je ergonomie ležení? Ergonomie (z řečtiny ergon práce a nomos zákon) je věda zabývající se optimalizací lidské činnosti, a to zejména vhodnými rozměry a tvary nástrojů, nábytku a jiných předmětů. Odtud i ergonomie lůžka, která sice nemá za účel optimalizovat lidské činnosti, ale poskytnout maximální odpočinek – regeneraci sil, která efektivitu každé lidské činnosti determinuje. 

Zobrazit celý článek »

Astragal

Co je astragal? Astragal je označení pro netradiční dekorativní dřevěný prvek, který se často vyskytoval na sloupech – např. části dřevěných knihoven.

Zobrazit celý článek »