Vločkovač

Co je vločkovač Jedná se o chemický přípravek do bazénu (v kapalné nebo pevné formě), který slouží k odstranění – vysrážení miniaturních nečistot či malému zákalu vody. Funkce vločkovače spočívá v tom, že na sebe naváže drobné nečistoty, které protekly bazénovou filtrací. Nečistoty se vysráží do větších částeček, které už poté již filtrace schopná zachytit a […]

Zobrazit celý článek »

Pařeniště

Co je pařeniště? Pařeniště je malý uzavřený pěstitelský prostor ve kterém je vyšší teplota (což je vhodné pro pěstování některých rostlin) než venkovní teploty v pařeništích se pěstují rostliny, zelenina a různé plodiny. Pařeniště dělíme na studená a teplá. Studená pařeniště vytápí pouze sluneční záření na rozdíl od teplých pařenišť kde je zdrojem tepla rozklad […]

Zobrazit celý článek »

Zahradní ventil

Co je zahradní ventil? Zahradní ventil je „kohoutek“, který se připevní na venkovní vývod vody. Po nasazení hadice se nejčastěji používá např. pro zalévání zahrady či mytí aut. 

Zobrazit celý článek »

Polywood

Co je polywood? Polywood je materiál – PVC nebo kombinace PVC a dřeva , který je určen pro zákazníky, kteří preferují nízkou potřebu údržby a stálý vzhled. Polywood je obchodní název pro tento kompozitní materiál na bázi polypropylenu plněného dřevními částicemi – jedná se výbornou imitaci dřeva, i když se jedná o plastový materiál.

Zobrazit celý článek »

ThermoWood

Co je ThermoWood? Thermowood je dřevo upravené pomocí teplot 185 až 220 °C v závislosti na stupni tepelné úpravy – Thermo-S nebo Thermo-D. Při dosažení požadované teploty je tato teplota udržována po dobu 2 – 3 hodin. Výrobní proces je založen na použití vysoké teploty a vodní páry.

Zobrazit celý článek »

Umělý ratan

Co umělý ratan? Umělý ratan označován jako technoratan je náhrada přírodního ratanu. Vyrábí se z polyethylenu a využívá se pro výrobu zahradního nábytku, který je velmi odolný. Umělý ratan je k nerozeznání od toho přírodního, ovšem umělý je velmi odolný proti nepříznivým podmínkám i UV záření.

Zobrazit celý článek »