Tapety s navazujícím vzorem

Co jsou tapety s navazujícím vzorem? Tapeta je přídavný dekorativní tenký povrch, lepí se na podklad (stěna). Tapeta s navazujícím vzorem (motivem) má na povrchu rytmicky se opakujícím vzor. Je možné ji aplikovat do nejrůznějších velikostí místností. Nejčastějším vzorem jsou pruhy a geometrické motivy.

Zobrazit celý článek »

Interiérové tapety

Co jsou interiérové tapety? Tapeta je přídavný dekorativní tenký povrch, lepí se na podklad (stěna). Výhodou tapet je, že vydrží déle než barva a odolávají vyšisování (slunečnímu záření, jsou barevně stálé). Také jsou omyvatelné a dají se odstranit beze zbytků. Tapety se mohou lepit na stěny, podlahu, nábytek nebo skleněné výplně dveří či skříní. Nejznámější interiérové […]

Zobrazit celý článek »

Tapety s pruhy / proužky

Co jsou tapety s pruhy (proužkové tapety)? Tapeta je tenký plátek papíru, vinylu nebo plastu s určitým barevným dekorem nebo potiskem se vzory pruhů. Může mít pruhy nejrůznějších šířek a barev, textury tapet (povrchy) mohou být hladké nebo s texturou. Tapety se prodávají v rolích a nejčastěji se lepí na stěny.

Zobrazit celý článek »

Tapeta s motivem

Co je tapeta s motivem? Tapeta je tenký plátek papíru, vinylu nebo plastu s určitým dekorem (potiskem). Může mít nejrůznější vzory motivy a textury tapet (povrchy) mohou být hladké nebo s reliéfem, vzorem.

Zobrazit celý článek »

Barevná tapeta

Co je barevná tapeta? Tapeta je tenký plátek papíru, vinylu nebo plastu s určitou barvou. Může mít nejrůznější barvy a povrchy mohou být hladké nebo s texturou (imitace např. štuk). Tapety se prodávají v rolích a nejčastěji se lepí na stěny.

Zobrazit celý článek »