Lepidla z přírodního kaučuku

Co jsou lepidla z přírodního kaučuku? Lepidla z rostlinných bílkovin patří do skupiny organických lepidel z přírodních látek. Získávají se z rostlinných makromolekulárních látek. Vyrábějí se v širokém sortimentu hlavně pro obuvnický průmysl, v čalounické výrobě se používají při lepení pryžovláknitých materiálů – lepidla LACENTEX, REVERTEX.

Zobrazit celý článek »

Lepidla z rostlinných bílkovin

Co jsou lepidla z rostlinných bílkovin? Lepidla z rostlinných bílkovin patří do skupiny organických lepidel z přírodních látek. Získávají se z rostlinných makromolekulárních látek. Připravují se podobně jako kaseinová lepidla přidáváním alkálií, které umožňují rozpustnost. Bílkoviny se extrahují hydroxidem sodným ze senem hrachoru, vikve, sóji, slunečnice a vlčího bobu. Používají se na lepení obalových překližek (USA, […]

Zobrazit celý článek »

Škrobová lepidla

Co jsou škrobová lepidla? Škrobová lepidla patří do skupiny organických lepidel z přírodních látek. Získávají se z rostlinných makromolekulárních látek. Zmazovatělý škrob bramborový, pšeničný, kukuřičný, rýžový se uplatňuje při lepení tapet. Dextrin vzniká odbouráváním škrobu (teplotou při 120 – 180 °C), lepidla dextrinová se používají jako lepidla kancelářská, lepicí pasty a známková lepidla.

Zobrazit celý článek »