Laťkové rošty

Co jsou laťkové rošty? Laťkový rošt je nejzákladnější typ dřevěného postelového roštu. Je pevný, nepružící rošt, používá se pro občasné spaní (chaty, chalupy, pokoje pro hosty). Vyrábí se z jehličnatých dřevin smrk, borovice.

Zobrazit celý článek »

Lamelové rošty

Co je lamelový rošt? Postelový rošt je vedle matrace druhou nejdůležitější součástí lůžka. Kvalitní rošty obsahují lamely lepené z několika vrstev dřeva, což zajišťuje jejich pružnost. Lamelový rošt slouží k vytvoření ložné plochy lůžkového nábytku, na kterou se pokládá matrace.

Zobrazit celý článek »

Polohovací rošty

Co jsou polohovací rošty? Polohovací rošty jsou určeny k libovolnému polohování hlavy a nohou (přizvednutí). Rošty mají vymezené polohy určené k individuálnímu polohování. Rošty mohou být polohovací manuálně a motorově.

Zobrazit celý článek »

Plastové rošty

Co je plastový rošt? Plastové rošty jsou vysoce odolné a praktické rošty určené především pro alergiky. Omyvatelné plastové lamely zajistí velmi dobrou hygienu lůžka. Praktická povrchová úprava zamezí zachytávání prachu pod matrací, který způsobuje dýchací a alergické obtíže.

Zobrazit celý článek »

Rošt (postelový)

Co je postelový rošt? Postelový rošt patří do kategorie lůžkového nábytku. Je nedílnou součástí lůžka (postele). Je důležitým prvkem nesoucí matraci (v rámu postele). Kvalitní rošt a kvalitní matrace utváří zdravé spaní. Rošt doplňuje a podporuje tvarování a kopírování matrace, zvyšuje její pružnost a vzdušnost. Rošty mohou být laťkové, lamelové, terčíkové (3D).

Zobrazit celý článek »