Taštičkové pružiny – matrace z taštičkových pružin

Co jsou taštičkové pružiny? Taštičkové (tlačné) pružiny jsou jedním z nejpoužívanějších typů výplně vnitřní konstrukce pružinových matrací. Pružinové matrace jsou historicky nejpoužívanější typem matrací. Pružinové matrace s taštičkovými pružinami jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Zobrazit celý článek »

Bonellové pružiny – matrace z bonellových pružin

Co jsou matrace z bonellových pružin? Bonellové pružiny patří do konstrukce pružinových matrací. Jsou jedním z velmi používaných typů matrací. Pružiny nejsou používány nikdy samostatně, ale vždy v kombinaci s různými typy pěn. Pružinové matrace jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Zobrazit celý článek »

Pružinové matrace

Co jsou pružinové matrace? Pružinové matrace jsou historicky nejpoužívanější typem matrací. Pružiny nejsou používány nikdy samostatně, ale vždy v kombinaci s různými typy pěn. Pružinové matrace jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Zobrazit celý článek »