Odolná podlaha

Co je odolná podlaha? Podlahová krytiny dodává vašemu interiéru celkový vzhled. Výběr podlahy je velmi důležitou, ale i individuální záležitostí, odráží styl vašeho vkusu a nároky na používání interiéru (provoz v domě). Odolné podlahy můžeme jednoduše rozdělit na interiérové (vnitřní) a exteriérové (venkovní). Nejvíce odolné jsou podlahy určené do komerčních prostor, jako jsou vstupní haly hotelů, recepce […]

Zobrazit celý článek »

Plovoucí podlaha

Co je plovoucí podlaha? Plovoucí podlaha je velmi rozšířený a dostupný typ podlahové krytiny. Nejčastěji mají plovoucí podlahy laminovanou povrchovou úpravu. Nabízejí se různé typy designů a barev plovoucích podlah, které dokonale napodobují texturu a barvu pravého dřeva.

Zobrazit celý článek »

Laminát

Co je laminát? Laminát je tvořený z více vrstev stejných nebo různých materiálů. Je odolný proti mechanickému poškození, proti některým chemickým látkám a vodě. Používá se nejčastěji při výrobě nábytku a podlah.

Zobrazit celý článek »

Koberec

Co je koberec? Koberce jsou textilie, které jsou určeny na podlahy či stěny. Při nákupu koberce je potřeba zvážit, kde se koberec umístí a jakou funkci bude v daném prostoru plnit. Základním kritériem je charakter místnosti – zda se bude jednat o domácí místnost či kancelář nebo prostor s vysokou zátěží.

Zobrazit celý článek »

Podlaha

Co je podlaha? Podlaha je jednovrstvá nebo vícevrstvá konstrukce, která tvoří horní (viditelnou) část vodorovných ploch v interiéru nebo exteriéru. Podlaha navazuje na podkladový materiál, kterým může být v nejnižším patře podkladní betonová vrstva nebo ve vyšších patrech stropní konstrukce.

Zobrazit celý článek »