Plasty v nábytkářství – polyamid (PA)

Co jsou plasty v nábytkářství – polyamid (PA)? Polyamid má velmi dobré fyzikální a mechanické vlastnosti, proto se používá hlavně na mechanicky namáhané výlisky jako spojovací prvky, kování, židle apod. Pro zlepšení vlastností se také plní skelnými vlákny. Výrobky jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům. Často se z polyamidu vyrábí zahradní nábytek.

Zobrazit celý článek »

Plasty v nábytkářství – Polyolefiny

Co jsou plasty v nábytkářství – polyolefiny? Polyolefiny mají vysokou odolnost proti dynamickému namáhání na ohyb. Používají se na výrobu koster židlí, na zásuvky, funkční kování a různé profily. V současné době se začínají používat i lehčené pěnové polyolefiny v čalounictví. Nejvíce se z nich používá hlavně polyetylen (PE) a polypropylen (PP).

Zobrazit celý článek »

Plasty v nábytkářství – nenasycené polyesterové pryskyřice (PES)

Co jsou plasty v nábytkářství – nenasycené polyesterové pryskyřice (PES)? Čisté pryskyřice jsou křehké, proto se pro výrobu nábytku nepoužívají. Ve spojení se skelnými vlákny získají vynikající fyzikální a mechanické vlastnosti a umožňují výrobu dynamicky namáhaných nábytkových konstrukcí s malou tloušťkou stěny dílce (skořepiny křesel, židlí, stolky, atd.).

Zobrazit celý článek »

Plasty v nábytkářství – polyvinylchlorid (PVC)

Co jsou plasty v nábytkářství – polyvinylchlorid (PVC)? Polyvinylchlorid se používá na výlisky zásuvek a různých profilových a vodících lišt, ještě více se uplatňuje jako pomocný materiál – dýhovácí folie, oplášťování profilů z DTD nebo dřeva. Velmi známý a rozšířený je díky profilům plastových oken, které se z něj vyrábějí. Pro jiné nábytkové dílce se […]

Zobrazit celý článek »

Plasty v nábytkářství – Polystyreny (PS)

Co jsou plasty v nábytkářství – Polystyreny (PS)? Polystyrenové hmoty, hlavně houževnatý polystyren, jsou velmi vhodné plasty pro výrobu nábytku. Používají se ve velkém rozsahu na výrobu zásuvek, úchytek a vodících lišt. Strukturní pěny z polystyrenu se používají na výrobu koster (skořepin) čalouněného nábytku.

Zobrazit celý článek »