Divan

Co je divan? Divan je sedací nábytek – pohovka s velmi elegantně tvarovaným opěradlem. Pohovka je určena většinou pro jednu až dvě osoby. Vyrábí se v klasické i rohové podobě.

Zobrazit celý článek »

Chinoiserie

Co je chinoiserie? Chinoiserie je dekorativní styl. Byl oblíbený především začátkem 18. století. Spočíval v použití netradičních asijských motivů na tradičním evropském typu nábytku či porcelánu.

Zobrazit celý článek »

Korpus

Co je korpus? Korpus je základní stavební a nosný prvek skříňového a sedacího nábytku. Většinou je vyroben z dřevovláknité desky (MDF), překližky nebo z masivu (nejčastěji smrk a buk).

Zobrazit celý článek »

Meranti

Co je meranti? Meranti je označení tropické dřeviny ze stromu z rodu Shorea pocházející z jihovýchodní Asie (Malajsie, Thajsko, Indonésie a Filipín). Používá se v interiéru pro pěkný dekorativní vzhled i v exteriéru na výrobu zahradního nábytku, lavic, oken a dveří. Meranti má vynikající trvanlivost a dobrou opracovatelnost.

Zobrazit celý článek »

Umělý ratan

Co umělý ratan? Umělý ratan označován jako technoratan je náhrada přírodního ratanu. Vyrábí se z polyethylenu a využívá se pro výrobu zahradního nábytku, který je velmi odolný. Umělý ratan je k nerozeznání od toho přírodního, ovšem umělý je velmi odolný proti nepříznivým podmínkám i UV záření.

Zobrazit celý článek »

Mořidlo

Co je mořidlo na dřevo? Mořidlo na dřevo je roztok, který se aplikuje na dřevo – následně se vsákne do dřeva. Po aplikaci mořidla dřevo většinou změní svoji barvu – ztmavne, ale zároveň vynikne jeho kresba a struktura.

Zobrazit celý článek »

Wenge

Co je wenge? Wengé je velmi tvrdá a těžká dřevina z čeledi Leguminosae. Stromy exotického jehličnanu dosahují výšky i 18 m a průměru 0,6 m. Wenge je ze stromu Millettia laurentii, který roste v Africe v republice Kongo, Zairu, Kamerunu a Gabonu.

Zobrazit celý článek »

Nábytek

Co je nábytek? Nábytek (také mobiliář – u větších komerčních prostor banky, hotely apod.) je funkční a estetické vybavení interiérů a exteriérů sloužící především ke každodennímu životu lidí. Od relaxace až po užitnou hodnotu. Je nedílnou součástí vybavení interiérů a exteriérů.

Zobrazit celý článek »