Monoblokové matrace

Co jsou monoblokové matrace? Monobloková matrace je uvnitř vyplněna jedním celistvým materiálem (blokem). Ve všech místech má stejné vlastnosti, jako jsou objem pěny, hustota pěny, barva materiálu, tuhost pěny. Nejznámější typy matrací využívající této vnitřní konstrukce jsou pěnové matrace  – latexové (viz obrázek), HR pěny – studené pěny, PUR pěny.

Zobrazit celý článek »

Taštičkové pružiny – matrace z taštičkových pružin

Co jsou taštičkové pružiny? Taštičkové (tlačné) pružiny jsou jedním z nejpoužívanějších typů výplně vnitřní konstrukce pružinových matrací. Pružinové matrace jsou historicky nejpoužívanější typem matrací. Pružinové matrace s taštičkovými pružinami jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Zobrazit celý článek »

Partnerská matrace

Co je partnerská matrace? Partnerské matrace nabízí možnost volby tuhosti stran – každá z nich je jinak tuhá (tvrdá), často i s jinou profilací. Můžete používat obě dvě strany a zvolit si stranu, která vám více vyhovuje – proto se často užívá název „oboustranná“ matrace.

Zobrazit celý článek »