Patchwork

Co je patchwork? Patchwork je stará technika, která se vyznačuje sešíváním různě barevných kousků látek (ze 100% bavlny) do pravidelných geometrických vzorů. Složitější tvary (kaleidoskopy) se šijí ručně pomocí papírových šablon.

Zobrazit celý článek »

Koberec běhoun

Co je koberec běhoun? Koberce jsou textilie, kterými se pokrývají podlahy. Koberec běhoun je typ koberce používaný především na schodech a chodbách v moderním komerčních prostorách (divadla, haly, kongresové sály, hotely) i soukromém interiéru (domy, byty). 

Zobrazit celý článek »

Koberec s vysokým vlasem

Co je koberec s vysokým vlasem? Koberce jsou textilie, kterými se pokrývají podlahy. Koberce s vysokým vlasem jsou moderním, cenově poměrně dostupným a oblíbeným typem podlahové krytiny v moderním interiéru. Jsou náročné na údržbu, jelikož jejich vysoká vlákna (vlas) pohltí velké množství nečistot (nutné pravidelně vysávat).

Zobrazit celý článek »

Perský koberec

Co je perský koberec (peršan)? Exkluzivita pravých perských koberců spočívá výhradně v ruční výrobě. Každý kus je v podstatě uměleckým dílem a originálem. Tyto koberce jsou vyráběny výhradně z přírodních materiálů (ovčí vlna, hedvábí).

Zobrazit celý článek »

Kusový koberec

Co je kusový koberec? Koberce jsou cenově velmi dostupným o oblíbeným typem podlahové krytiny. Jedná se o koberce vyráběné v typizovaném rozměru s různými dekory, nejrůznějších materiálů. Většinou má obšité hrany (lemování), tak aby se nepáral. Kusové koberce jsou vhodné k interiérovému použití.

Zobrazit celý článek »

Koberec

Co je koberec? Koberce jsou textilie, které jsou určeny na podlahy či stěny. Při nákupu koberce je potřeba zvážit, kde se koberec umístí a jakou funkci bude v daném prostoru plnit. Základním kritériem je charakter místnosti – zda se bude jednat o domácí místnost či kancelář nebo prostor s vysokou zátěží.

Zobrazit celý článek »