Kyvné dveře

Co jsou kyvné dveře? Kyvné dveře jsou speciální typ dveří, které se otevírají na obě strany. Slangově známé jako lítačky. Osa otáčení je umístěna na boku dveří. Osazují se jako jednokřídlové nebo dvoukřídlé v místech s vysokým pohybem osob.

Zobrazit celý článek »

Posuvné dveře

Co jsou posuvné dveře? Posuvné dveře jsou zavěšeny na speciálním ložiskovém kování (pojezdu) a zasouvají se buď do vytvořené falešné stěny (pouzdra), nebo vedle stěny (vyžadují dostatek prostoru a kování je nákladné). Nejčastěji se používají na rozdělení prostoru v interiéru.

Zobrazit celý článek »

Laminátové dveře

Co jsou laminátové dveře? Laminátové dveře uzavírají otvor mezi místnostmi, dále umožňují průchod mezi jednotlivými místnostmi, v uzavřeném stavu místnosti oddělují, snižují prašnost a hluk, dále slouží k bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou pevnou součástí domů a jinak funkčních staveb. Laminátové dveře se používají hlavně v interiéru.

Zobrazit celý článek »

Dýhované dveře

Co jsou dýhované dveře? Dýhované dveře uzavírají otvor mezi místnostmi, dále umožňují průchod mezi jednotlivými místnostmi. V uzavřeném stavu místnosti oddělují, snižují prašnost a hluk, dále z důvodu bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou pevnou součástí domů a jinak funkčních staveb. Dýhované dveře se používají hlavně v interiéru.

Zobrazit celý článek »

Dveře

Co jsou dveře? Dveře uzavírají otvor ve zdi nebo mezi místnostmi. Umožňují průchod mezi jednotlivými místnostmi, z vnitřních prostor do vnějších, ale také v uzavřeném stavu místnosti oddělují. Snižují prašnost a hluk, dále z důvodu bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou pevnou součástí domů a jinak funkčních staveb.

Zobrazit celý článek »