Filigrán

Co je filigrán? Filigrán je velmi náročná práce kombinující zlaté a stříbrné drátky, které jsou spojené a sletované do výrazné dekorace.

Zobrazit celý článek »

Girlanda

Co je girlanda? Girlanda je ozdobný řetěz či závěs, který se vyrábí a používá jako výzdoba ke slavnostním příležitostem. Vyrábí se z květin, ovoce, chvojí či papíru. U nás jsou nejvíce používané girlandy na Vánoce jako dekorace. Vánoční girlandy jsou vyrobené z větve jehličnanů. Často jsou ozdobeny baňkami, mašlemi či obohaceny vánočním osvětlením.

Zobrazit celý článek »

Krokev

Co je krokev? Krokev je šikmý prvek krovu, který nese latě na střeše, na kterých je poté upevněna střešní krytina. Pro stavbu se používají většinou dřevěné hranoly. Pro tepelnou izolaci mezi a pod krokvemi se používá skelná nebo minerální vlna.

Zobrazit celý článek »

Police na zeď

Co je police na zeď? Police na zeď je většinou dřevěná závěsná deska na zdi sloužící jako odkládací místo na dekorace a jiné předměty. Police mohou být závěsné či nasouvací na trny. Police mohou být samostatné a nebo volné, které slouží jako odkládací prostor ve skříních, stolcích a jiném nábytku a můžete tak maximálně využít […]

Zobrazit celý článek »