Fronton

Co je barva fronton? Fronton je prášková barva, která se používá k probarvování malířských barev a dalších stavebních nebo minerálních materiálů pro venkovní a vnitřní použití. Barva se používá i k probarvování betonu.

Zobrazit celý článek »

Moderní barva

Co je moderní barva? Moderní barva nebo-li In barva, je barva, která je pro daný rok moderní, aktuální. Velmi rozšířená je jak v módě, tak v průmyslové výrobě (designu nábytku). Každý rok vyhlašuje firma Pantone barvu roku a palety sezónních barev (např. Color of the Year 2016). Pro letošní rok byly ojediněle vybrány barvy dvě naráz.

Zobrazit celý článek »

Vodou ředitelná barva

Co je vodou ředitelná barva? Barva je primárně vodou ředitelná zejména z důvodu čištění nástrojů po malování (štětce, válečky) vodou. Nikoli z důvodu ředění její konzistence, jak je mylně veřejně rozšířeno. Barvy by se obecně ředit neměly, jejich konzistence je většinou pevně a přesně namíchaná již od výrobce. Vodou ředitelné barvy mají několik výhod.

Zobrazit celý článek »

Omyvatelná barva

Co je omyvatelná barva? Omyvatelná barva je velmi odolná barva, která může být interiérová i exteriérová. Její specifickou vlastností je schopnost odolat působení vody při zachování veškerých vlastností barvy jako je barevnostálost a jiné.

Zobrazit celý článek »

Nátěrové hmoty (NH)

Co jsou nátěrové hmoty? Nátěrové hmoty jsou materiály tvořící průhledný ochranný film, jehož primárním cílem je ochrana materiálu, na který je film (tenká vrstva) nátěrové hmoty nanesen. Při aplikaci jsou nátěrové hmoty tekuté (měkké),  po vyzrání (zavadnutí) vytvářejí tvrdý ale pružný a průhledný ochranný film.

Zobrazit celý článek »

Interiérová barva, interiérové barvy

Co je interiérová barva? Interiérová barva je určená výhradně do interiéru bytů a domů, tedy pro vnitřní použití. Neodolává povětrnostním vlivům jako je slunce (UV záření), déšť, vítr. Existují i omyvatelné interiérové barvy, které jsou vhodné zejména do dětských pokojů a na velmi frekventované místnosti, např. schody, chodby apod.

Zobrazit celý článek »