Zóny v roštech a matracích (zónování)

ortopedicka-matrace-horse-activeCo jsou zóny v roštech a matracích (zónování)?

Zóny v roštech a matracích jsou velmi důležité, jelikož každá část těla vytváří na rošt (matraci) jiný tlak a tomu musí odpovídat tvarování ložné plochy matrace i roštu. Ramena potřebují jinou tuhost než kyčle. Proto jsou dnešní moderní zdravotní rošty (matrace) rozděleny do anatomických zón, které zaručí, že ložná plocha roštu (matrace) se přizpůsobí potřebám těla a zajistí tak zdravý a pohodlný spánek.

Kvalitní rošty jsou nejčastěji 5 a 7 zónové (to znamená že ložnou plochu rozdělí na 5 – 7 anatomických zón). Zónování je velmi vhodné pro zákazníky trpící bolestmi zad nebo jako prevence pro zdravý a pohodlný spánek. U zónování roštů i matrací existují vždy liché počty anatomických zón 3, 5, a nejvíce 7 zón.  Anatomické zóny jsou zajištěny lamelami různých tuhostí a také různých průřezů v roštu, např. v oblasti ramen klademe klouby vysoký tlak, v roštech je tzv. ramenní kolébka, dále po délce roštu může být zdvojení lamel v oblasti pánve a kříže. 

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Zóny v roštech a matracích (zónování) . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Zóny v roštech a matracích (zónování) z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky