Topper

topper_hornimatrace_krycimatrace_tenkamatrace_matraceCo je topper?

Topper je horní krycí tenká matrace na dvojlůžka typu boxspring-kontinentální postele. Topper je nejhornější vrstva z matrací v boxspringové posteli (nejtenčí horní matrace).

Musí mít nejlepší ortopedické vlastnosti a nejvyšší komfort jelikož umocňuje celkový dojem z ležení, odpočinku. Nejčastěji jsou toppery ve velikostech 200×160, 200×180, a 200×200 cm.

Topper je složen ze dvou částí, vnitřní výplň nejčastěji visco pěna, studená pěna (HR), bavlna nebo latex. V luxusních postelích může být topper vyplněn přírodními materiály jako jsou bavlna, vlna nebo koňské žíně. Druhá svrchní část topperu se nazývá potah. Potah je velmi podobný potahu matrace ale většinou je očalouněn do barvy a materiálu konstrukce a čela celé boxspringové postele. Nebo může být celobílý a vypadá na první pohled stejně jako potah na matraci. Topper na první pohled poznáme jako velmi tenkou matraci (5-12 cm) velké plochy. Vrchní matraci – topper můžete zakoupit v e-shopu Sconto.

Zobrazit obrázek topperu v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Topper . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Topper z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky