Teletina

teletina_nappa_teleci_kuze_usen_jemnakuze_mekkakuzeCo je teletina?

Teletina je druh kůže. Kůže je laický výraz pro usňový materiál, což je vyčiněná kožka převážně savců, zbavená při činění vlasu (chlupu, srsti). Usně se používají nejen k výrobě oděvů, ale i k výrobě obuvi, rukavic, kožené galanterie, nábytku atd.

Povrchovou úpravou a zpracováním u usní docílíme nepřeberného množství typů, druhů a charakterů. Teletina je přírodní hovězí kůže z mladých kusů (telat). Kůže je velmi hebká, jemná a příjemná na omak. Používá se na méně namáhané luxusní části zejména sedacího nábytku, jako jsou opěrky hlavy, područky apod. Teletina je velmi drahá a najdeme ji pouze u prestižních výrobců čalouněného nábytku či kožených oděvů.

Velmi známé označení teletiny je NAPPA, zejména v automobilovém průmyslu prémiových značek, jedná se o tenkou velmi jemnou useň (jako nappa může být označována teletina nebo jehnětina – jedná se o velmi měkkou kůži).

Zobrazit obrázek teletiny v interiéru automobilu v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Teletina . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Teletina z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky