Taštičkové pružiny – matrace z taštičkových pružin

tastickovepruziny_tastickovematrace_tasticky_pruzinyCo jsou taštičkové pružiny?

Taštičkové (tlačné) pružiny jsou jedním z nejpoužívanějších typů výplně vnitřní konstrukce pružinových matrací. Pružinové matrace jsou historicky nejpoužívanější typem matrací. Pružinové matrace s taštičkovými pružinami jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.
Taštičkové (pružinové) matrace se používají v kombinaci s lamelovými rošty na kvalitní každodenní spaní. Velmi rozšířené jsou v moderních boxspringových postelích z důvodů špičkové prodyšnosti a dobrým podpůrným vlastnostem, v neposlední řadě hygienou lůžka. Na rozdíl od pěnových matrací nemá člověk pocit, že by matrace „hřála“. Disponují výrazně vyšší nosností než pěnové matrace, nosností až 190 kg. Vyrábí se v různých výškách, velmi často luxusní a komfortní matrace výšek 20 – 28 cm i více. Čím vyšší počet pružin, tím kvalitnější je matrace, menší pružiny lépe kopírují tvar lidského těla a dokonaleji roznáší pohyby na matraci. Taštičkové pružiny jsou vždy používány v kombinaci s různými typy pěn (nejčastěji HR pěn – studených pěn).

Jedná se o jeden z nejpoužívanějších typů matracových výplní a nejžádanější typ matrací vůbec.

tastickovematrace_tastickove_pruzinyVýhodou pružinových matrací: výborná hygiena (vzdušnost, prodyšnost), vhodné pro alergiky, vyšší nosnost než u pěnových matrací, tvrdší a „pevnější“ ležení, některé typy vhodné k polohovacím roštům

Nevýhodou pružinových matrací: vyšší hmotnost matrace (než u pěnových matrací), omezená možnost kombinování s polohovacím roštem při každodenním použití

Zobrazit obrázek taštičkové pružiny, detail v plném rozlišení
Zobrazit obrázek řez taštičkovou matrací v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Taštičkové pružiny – matrace z taštičkových pružin . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Taštičkové pružiny – matrace z taštičkových pružin z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky