Tapety s pruhy / proužky

tapeta_tapety_tapetaspruhy_pruhy_prouzkyCo jsou tapety s pruhy (proužkové tapety)?

Tapeta je tenký plátek papíru, vinylu nebo plastu s určitým barevným dekorem nebo potiskem se vzory pruhů. Může mít pruhy nejrůznějších šířek a barev, textury tapet (povrchy) mohou být hladké nebo s texturou. Tapety se prodávají v rolích a nejčastěji se lepí na stěny.

Pruhy jsou velmi moderním a nestárnoucím motivem, velmi dobře se napojují a jednotlivé tapety na sebe navazují. Pruhové tapety dokáží místnost velmi oživit případně opticky zvětšit.

Některé tapety jsou omyvatelné (vodou) a mohou být také tapety „přemalovatelné“ a není nutné je po čase sundavat ze stěny. Velmi rozšířené a oblíbené jsou také bordury, jedná se o tenký proužek do cca 15 cm, který slouží k lemování zdí v kombinaci s tapetou nebo fototapetou nebo se používá pouze bordura na interiérový nátěr zdi na přizdobení stěny (oblíbené zejména u dětských pokojů).

Pruhové tapety je možné na stěny aplikovat lepením a vzor orientovat jak horizontálně (vodorovně), tak vertikálně (svisle), získáme tím z jednoho dezénu tapety dva různé efekty.

 

Rozdělení tapet podle materiálu

  • Vynilové tapety
  • Vliesové tapety (klasické, přetiratelné)
  • Papírové tapety (levné málo odolné tapety)

Zobrazit obrázek tapety s pruhy v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Tapety s pruhy / proužky . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Tapety s pruhy / proužky z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky