Tapety s navazujícím vzorem

tapeta_tapety_interierovetapety_tapetysevzorem_vzor_navazujicivzorCo jsou tapety s navazujícím vzorem?

Tapeta je přídavný dekorativní tenký povrch, lepí se na podklad (stěna). Tapeta s navazujícím vzorem (motivem) má na povrchu rytmicky se opakujícím vzor. Je možné ji aplikovat do nejrůznějších velikostí místností. Nejčastějším vzorem jsou pruhy a geometrické motivy.

Výhodou tapet je, že vydrží déle než barva a odolávají vyšisování (slunečnímu záření, jsou barevně stálé). Také jsou omyvatelné a dají se odstranit beze zbytků. Tapety se mohou lepit na stěny, podlahu, nábytek nebo skleněné výplně dveří či skříní. Nejznámější interiérové tapety se vyrábí z papíru, vinylu, vliesu, textilu.

Exkluzivní interiérové tapety se vyrábí z hedvábí.

Tapety mohou mít nejrůznější vzory motivy nebo jen barvy, textury tapet (povrchy) mohou být hladké nebo s reliéfem, vzorem. Tapety se prodávají v rolích. Některé tapety jsou omyvatelné (vodou) a mohou být také tapety „přemalovatelné“, ty není nutné po čase sundavat ze stěny, překryjí se vrstvou interiérové barvy (nátěrem). Velmi rozšířené a oblíbené jsou také bordury, jedná se o tenký proužek do cca 15 cm, který slouží k lemování zdí v kombinaci s tapetou nebo fototapetou nebo se používá pouze bordura na interiérový nátěr zdi na přizdobení stěny (oblíbené zejména u dětských pokojů).

Nejznámější navazující vzory tapet

  • florální motivy (květinové vzory)
  • pruhy, proužky (různých šířek a barev)
  • geometrické tvary (kruhy, čtverce, jehlany apod.)
  • abstraktní motivy
  • miniatury obrázků (dětské postavičky, malé domečky, slunce apod.)
  • textové tapety (opakující se texty, nápisy) a jiné.

Zobrazit obrázek tapeta s navazujícím vzorem v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Tapety s navazujícím vzorem . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Tapety s navazujícím vzorem z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky