Svítidlo

svitidlo_svetlo_osvetleniCo je svítidlo?

Svítidlo je elektrospotřebič sloužící k osvětlování konkrétního místa (bodové osvětlení) nebo osvětlení místnosti. Základní rozdělení osvětlení je podle místa určení, interiérové osvětlení (vnitřní) a exteriérové (venkovní). Z každé kategorie existuje celá řada typů svítidel, jako jsou lampy, lampičky, závěsná osvětlení, bodové svítidla atd.

Svítidla se skládají z několika částí podle konkrétního typu, obecně se skládají z těla svítidla (kovová noha lampy), světelného zdroje (žárovka), která svítí, osvětluje a stínítka, které kryje, rozptyluje světelné záření. Svítidla mohou být vyrobena z nejrůznějších materiálů, jako jsou ocel (nejčastěji nerez), plasty, dřevo a jiné materiály. Svítidla mohou mít různé (různě silné) světelné zdroje určené podle konkrétního použití (určení).

Známe světelné zdroje jsou halogenové lampy, moderní LED diody a LED žárovky, klasické žárovky a jiné typy. Světelný zdroj může mít také různé typy barev nejznámější jsou cool white (chladná bílá) bílé až velmi mírně namodralé světla a warm white (teplá bílá) bílé až žluté světlo. 

Zobrazit obrázek stropní svítidlo, lustr v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Svítidlo . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Svítidlo z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky