Sendvičové matrace

sendvicove_matrace_sendvic_penovematraceCo jsou sendvičové matrace?

Sendvičové matrace jsou jedním z nejrozšířenějších typů konstrukce vnitřní výplně pěnových matrací. Konstrukce těchto typů matrací se nejčastěji skládá z různých typů pěn (PUR, HR, Visco,…) na zpevnění se někdy požívá kokosová vrstva. Existují dva typy sendvičových matrací a to „lepené“ a „skládané“

Matrace skládané od středu (otáčecí)

Vyrábí se skládáním jednotlivých vrstev materiálů od středu ke krajům s využitím zámkového systému (viz obrázek). Materiály mohou být stejné na obou stranách nebo každá strana s rozdílnými vlastnostmi (tvrdá/měkká). Zámkové spoje slouží k fixaci vrstev a brání jejich posunu.

Výhody: jsou vhodné jako partnerské matrace, jedná se nejvhodnější typ matrací k polohování lůžka, jsou odolné proti ohýbání, mají lepší hygienické vlastnosti než monoblokové matrace, neobsahují chemická pojidla. U některých výrobků je možné variabilní nastavování tuhosti vyjmutím některých elementů z matrace.

Nevýhody: riziko tvarové deformace a možný posunu jednotlivých vrstev.

Matrace s pevnou základnou skládané odspodu nahoru

Vyrábí se skládáním jednotlivých vrstev materiálů s využitím zámkového systému. První vrstva je základní nosná (zpevňující vrstva, polyuretanové pěny, desky z kokosových vláken), střední vrstva (bývá jedna nebo více, v případě více středních vrstev mohou být rozdílné vlastnosti použitých materiálů), horní vrstva komfortní (používají se paměťové a studené pěny a latex). Promované vlastnosti matrace jsou definovány horní komfortní vrstvou.

Výhody: lze je používat v kombinaci s rošty s malým počtem lamel (pod 28), neobsahují chemická pojidla. Jedná se nejvhodnější typ matrací k polohování lůžka, jsou odolné proti ohýbání.

Nevýhody: Nejsou partnerské (pouze jedna tuhost).

Zobrazit obrázek vzorník eko kůže v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Sendvičové matrace . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Sendvičové matrace z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky