Pružinové matrace

pruzinova_pruzinovka_pruzinovamatrace_kokosCo jsou pružinové matrace?

Pružinové matrace jsou historicky nejpoužívanější typem matrací. Pružiny nejsou používány nikdy samostatně, ale vždy v kombinaci s různými typy pěn. Pružinové matrace jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Pružinové matrace se používají v kombinaci s lamelovými rošty na kvalitní každodenní spaní. Velmi rozšířené jsou v moderních boxspringových postelích z důvodů špičkové prodyšnosti a dobrým podpůrným vlastnostem, v neposlední řadě hygienou lůžka. Na rozdíl od pěnových matrací nemá člověk pocit, že by matrace „hřála“. Disponují výrazně vyšší nosností než pěnové matrace, nosností až 190 kg. Vyrábí se v různých výškách, velmi často luxusní a komfortní matrace výšek 20 – 28 cm i více.

Výhodou pružinových matrací: výborná hygiena (vzdušnost, prodyšnost), vhodné pro alergiky, vyšší nosnost než u pěnových matrací, tvrdší a „pevnější“ ležení, některé typy vhodné k polohovacím roštům

Nevýhodou pružinových matrací: vyšší hmotnost matrace (než u pěnových matrací), omezená možnost kombinování s polohovacím roštem při každodenním použití

Nejznámější typy pružinových matrací

  • klasické tlačné pružiny
  • tlačné pružiny v pouzdrech (tzv. taštičkové pružiny)
  • bonell pružiny

Zobrazit obrázek pruzinove matrace v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Pružinové matrace . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Pružinové matrace z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky