Potah matrace

potah_potahmatrace_snimatelnypotahCo je potah matrace?

Potah matrace plní ochrannou a estetickou funkci, zvyšuje kvalitu spánku. Většinou se používá pletenina ve složení polyester + viskóza nebo bavlna. Potah může být ze 100 % bavlny.

Potahy mohou být s příměsí (stříbrná vlákna, bambusová vlákna). Pro zlepšení hygienických vlastností bývá potah prošit dutým vláknem (lepší prodyšnost a tepelně-izolační vlastnosti). Některé potahy mají všitá madla pro zlepšenou manipulaci s matracemi. Potahy mohou být snímatelné, pratelné a u topových produktů dělitelné na dvě části (výhoda: čistíme pouze znečištěnou část). Kvalitní materiál potahů umožňuje čištění při teplotách vyšších než 30 °C (antibakteriální čištění až při teplotách nad 60 °C).

Provzdušňovací lemy (struto, 3D vlákno, textilie) – všitý lem zabezpečuje dokonalé provzdušnění matrace a napomáhá cirkulaci vzduchu. Paměťová pěna všitá do potahů – slouží ke zkomfortnění matrace. Prošití potahů – přispívá k tvarové stálosti potahů. Aromatické esence (fresh, levandule) – Cílem esencí je zpříjemnění a urychlení spánku. Existuje ve formě mikrokapslí a vonná esence se aktivuje kontaktem těla o potah. Aroma eukalyptu a levandule odpuzuje hmyz.

Zobrazit obrázek potah matrace v plném rozlišení

Související kategorie produktů:
Ložnice

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Potah matrace . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Potah matrace z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky