Plovoucí podlaha

plovouci_podlaha_laminatovaCo je plovoucí podlaha?

Plovoucí podlaha je velmi rozšířený a dostupný typ podlahové krytiny. Nejčastěji mají plovoucí podlahy laminovanou povrchovou úpravuNabízejí se různé typy designů a barev plovoucích podlah, které dokonale napodobují texturu a barvu pravého dřeva.

Jsou cenově dostupné a poměrně odolné. Největší výhodou plovoucích podlah je akustická izolace (kročejová izolace), která zabraňuje přenosu hluku z místnosti do ostatních částí domu, mezi patry nad sebou. Pokládka plovoucích podlah je velmi náročná na rovnost podkladového materiálu. Samotná instalace není tak obtížná a je vhodná i pro zručnějšího kutila. Na základní podklad (betonová vrstva) se pokládá izolační nepropropustná fólie, na ni následně mirelon, což je tenká pěnová hmota, která má vyrovnat nerovnosti, snížit hluk při chůzi a zvýšit pohodlí chůze po podlaze.
Následně na mirelon se pokládá samotná plovoucí podlaha, nejčastěji systémem clip (zámkový systém), lamely jsou zasunuty jedna do druhé na sucho v zámkovém systému tak, aby se při chůzi netvořily spáry mezi nimi. Na rozdíl od parket plovoucí podlaha není pevně spojena s podkladem, je na něj volně položena, odtud název plovoucí podlaha.

Zobrazit obrázek pokládka plovoucí podlahy v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Plovoucí podlaha . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Plovoucí podlaha z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky