Patrové postele

patrova_postel_detska_etazova_dvojpatrovaCo je patrová postel?

Patrové postele, také známé jako (etážové postele), jsou určeny především dětem. Existuje několik typů patrových postelí, buďto se může jednat o variantu dvou lůžek nad sebou, nebo o postel v patře a pod ní psací stůl či hrací prostor. Patrové postele mohou mít také nejrůznější typy výstupů a sestupů, jako schody, vyřezané otvory v korpusu postele, sítě, skluzavky apod.

Patrové postele jsou velmi praktické a efektní řešení do malých panelových bytů, jelikož na půdorysné ploše jednoho lůžka mohou spát dvě osoby nad sebou. Prostor vzniklý pod postelí může být využit jako úložný, nebo si zde dítě může hrát. Pokud řešíte v dětském pokoji nedostatek místa a současně zařizujete dětský pokoje, je patrová postel ideální řešení. Patrové postele jsou nejčastěji vyráběny z masivního smrkového nebo borovicového dřeva ale také se vyrábějí z lamina (LDTD), dýhované dřevotřískové desky nebo kovu. Základním předpokladem pro použití patrové postele pro dvě děti je dostatečná výška místnosti. Vzdálenost horního lůžka od stropu místnosti by měla být minimálně 80-90 cm, aby bylo zajištěno pohodlné posazení a následné vstávání dítěte z horní postele.

Zobrazit obrázek patrové postele v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Patrové postele . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Patrové postele z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky