Pařeniště

Co je pařeniště?

Pařeniště je malý uzavřený pěstitelský prostor ve kterém je vyšší teplota (což je vhodné pro pěstování některých rostlin) než venkovní teploty v pařeništích se pěstují rostliny, zelenina a různé plodiny. Pařeniště dělíme na studená a teplá. Studená pařeniště vytápí pouze sluneční záření na rozdíl od teplých pařenišť kde je zdrojem tepla rozklad biomasy. Pařeniště bývá často používáno jako levnější náhrada skleníku.

Na výrobu pařeniště lze použít dřevěný rám který se usadí do země, jeho boky se olepí folií aby do dřeva nepronikala vlhkost a voda ze zeminy. Rám pařeniště se usadí do země na vybrané místo poté se zvolí hnojiva a živiny, zasadí se rostliny (sadba) a celé pařeniště se najčastěji uzavře skleněným rámem (lze použít stará okna) nebo průsvitnou fólií. Pařeniště se otevírá a uzavírá podle typu uvnitř rostoucích rostlin. Další možností je koupit zahradní skleník, který stačí pouze složit jak stavebnici.

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Pařeniště . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Pařeniště z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky