Moderní barva

modernibarva_barvarokuCo je moderní barva?

Moderní barva nebo-li In barva, je barva, která je pro daný rok moderní, aktuální. Velmi rozšířená je jak v módě, tak v průmyslové výrobě (designu nábytku). Každý rok vyhlašuje firma Pantone barvu roku a palety sezónních barev (např. Color of the Year 2016). Pro letošní rok byly ojediněle vybrány barvy dvě naráz.

Těmito barvami se inspirují designéři z celého světa. Nejvíce lze změny barev pozorovat v módě ale i v nábytku (interiéry, vybavení bytů). Co se týče oblíbenosti barevných odstínu v interiéru nejen pro stěny (nátěry) dominují především zemité tóny jako jsou hnědá, béžová, šedá a jiné. Pastelové barvy jako žlutá, červená a jiné jsou propagovány spíše v reklamních materiálech a extra moderních bytech pro mladé teenagery. 

Pantone je americká firma, která dala světu systém barev Pantone Matching System (PMS). Často se můžeme setkat s vějířovitým Pantone vzorníkem. V těchto vzornících má každá barva svoje označení. Každá barva má svůj unikátní kód. Jedná se o přímé barvy, které mají použití v široké škále průmyslového odvětví.

Zobrazit obrázek barva roku 2016 v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Moderní barva . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Moderní barva z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky