Minerální plastové desky

mineralni_plastove_desky_kuchynskedeskyCo jsou minerální plastové desky?

Minerální plastové desky jsou uměle vyrobené desky se vzhledem podobným kameni. Skládají se z jemně mletého minerálního plniva a pojiva. Plnivem může být například hydroxid hlinitý, pojivem jsou syntetické pryskyřice, obvykle polyesterové. Desky mohou být jednobarevné nebo jsou v různých barvách a dezénech připomínajících mramor, žulu apod. U nás se nejvíce používají minerální plastové desky zahraniční výroby s obchodním názvem CORIAN

Minerální plastové desky lze dobře obrábět, zahřátím je lze plastifikovat a pak tvarovat. Ochlazením ztuhnou a zachovají si daný tvar. Jsou odolné proti chemikáliím, oděrům i nárazům. Jsou to termoplasty a působením tepla se roztahují, proto je při jejich nalepování na podklad z konstrukčních desek třeba počítat s dilatačními spárami. Nalepují se elastickými lepidly, obvykle chlorkaučukovými. Dilatační spáry se uzavírají trvale elastickou hmotou, například silikonovým těsnícím tmelem. Desky se používají v interiéru, především na více namáhané dekorativní plochy, například pracovní desky kuchyňských linek, desky koupelnových skříněk se zapuštěným umyvadlem, prodejní pulty, obkladové desky, atd.

Zobrazit obrázek minerální plastové desky v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Minerální plastové desky . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Minerální plastové desky z kategorie , , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky