Mechanika židle

Co je mechanika židle

Mechanika je uchycena zespoda pod sedákem a jedná se o důležitou část židle pomocí které se ovládají veškeré funkce židle.

U kancelářských židlí se můžete setkat s několika typy mechanik pomocí které ovládáte zdvih židle, sklon a „houpání“. Právě typ mechaniky ovlivňuje možnosti nastavení mnoha parametrů na židli. Nejčastěji se setkáte s pojmy synchro a asynchro což je zkratka pro druhy mechanik.

A-synchronní mechanika

Asynchronní mechanika židle se vyznačuje nezávislým nastavením sklonu opěráku a sedáku. Obě části židle lze tedy polohovat dle vašich potřeb nezávisle na sobě. Židli lze zaaretovat do jedné stálé pozice. Kancelářská židle s a-synchronní mechanikou mají dobré vlastnosti, a proto je lze využívat i pro každodenní používání.

Mechanismus E-asynchro je levnější varianta se stejnými vlastnostmi.

Synchronní mechanika

Jedná se typ mechaniky, která umožňuje u nastavit sklon opěradla závisle na sklonu sedáku což znamená, že při nastavení opěráku se bude přizvedávat i sedák.

Součástí synchronních mechanik je ze spodní strany šroub, pomocí kterého je možno snadno nastavit tuhost pohybu mechaniky (houpání).

Houpací mechanika

Houpací mechaniky u židlí a křesel umožňují pouze houpání s možností nastavení tuhosti mechaniky dle hmotnosti uživatele. Některé křeslové houpací systémy umožňují i aretaci ve více polohách.

Mechanismus balance

  • Balance mechanismus s náklonem sedáku židle ve všech směrech simuluje sezení na balančním gymnastickém míči
  • při delším sezení posilujete hluboké břišní svaly, správné držení těla i správnou funkce lymfatického systému
  • při sezení je zádové svalstvo soustavně v aktivní činnosti čímž se posiluje a zpevňuje
  • Zobrazit kancelářskou židli s balančním mechanismem

Související kategorie: Kancelářská křesla a Kožená kancelářská křesla

Tagy:
V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Mechanika židle . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Mechanika židle z kategorie .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky