Lepidla ze směsi syntetického kaučuku a pryskyřic

Co jsou lepidla ze směsi syntetického kaučuku a pryskyřic?

Lepidla ze směsi syntetického kaučuku a pryskyřic jsou pružná, odolná proti namáhání, mají dobrou adhezi. Vyrábějí se jako rozpouštědlová nebo disperzní. Jsou většinou jednosložková, tuhnou odpařením rozpouštědla. Základní složkou pro výrobu je butadien-styren nebo butadien-akrylonitril (butadien je syntetický kaučuk). Pro zvýšení přilnavosti se modifikují alkyfenolickými pryskyřicemi. Používají se na lepení různých materiálů, lepení pryže, plastů na kov, sklo…

Nejznámější druhy lepidel ze směsí syntetického kaučuku a pryskyřic

  • Alkafen – má 30 % sušiny, ředí se toluenem a benzenem. Úplné vytvrzení spoje nastává za 24 hodin. Lepení pryže, plastů na kov, sklo.
  • Chemopren – 35 % sušiny, vytvrzení za 24 hodin. Ředí se toluenem. Používá se k lepení čalounických materiálů a k lepení Umakartu na dřevo, i k lepení podlahových krytin na beton, dřevo apod.
  • Terralep extra – 30% sušiny, lepení podlahovin PVC na beton a dřevo
  • Vukoplast 6 200 – lepení koženky na dřevo a kovy

Ing. KŘUPALOVÁ Zdeňka. Nauka o materiálech pro 1. a 2. ročník SOU učebního oboru truhlář. 2.upravené vydání. Praha: Sobotáles, 2004. ISBN 80-86817-02-04

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Lepidla ze směsi syntetického kaučuku a pryskyřic . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Lepidla ze směsi syntetického kaučuku a pryskyřic z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky