Laťkové rošty

latkovy_rost_latovyrostCo jsou laťkové rošty?

Laťkový rošt je nejzákladnější typ dřevěného postelového roštu. Je pevný, nepružící rošt, používá se pro občasné spaní (chaty, chalupy, pokoje pro hosty). Vyrábí se z jehličnatých dřevin smrk, borovice.

Laťky jsou většinou široké s nízkým celkovým počtem (do 20 latí). Rošty se prodávají většinou ve srolovaném stavu. Výhodou těchto roštů je pouze nízká cena. Nevýhody, mohou trvale poškozovat matrace (protlačení – zvlnění skrz rošt). Velmi tvrdé nekomfortní ležení, absolutně se nepřizpůsobí váze člověka a nijak nekopírují tvarování matrace, nedají se nastavovat na rozdíl od lamelových roštů. Tyto rošty disponují omezenou nosností max 130 kg (podle konstrukce roštu a velikosti latí).

Existují dva typy laťkových roštů s rozdílnou konstrukcí

  • laťky, připevněné (nejčastěji nastřelené čalounickou sponkou) k textilii (prodává se srolovaný) – když se vkládá do postele rozvine se.
  • laťkový rošt v rámu – latě jsou napevno přimontovány k dřevěnému rámu (žebříkový rošt), na pohled zdánlivě laickým okem připomíná lamelový rošt, nemá s ním však kromě rámové konstrukce společného nic.

Varianty laťkových roštů

  • rovný (pouze nese matraci)
  • polohovací (nastavitelný sklon matrace, hlava – nohy)
  • výklopné (určené pro postele s úložnými prostory)

Zobrazit obrázek laťkový rošt v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Laťkové rošty . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Laťkové rošty z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky