Laminátové dveře

laminatovedvere_laminat_interierovedvere_vnitrnidvereCo jsou laminátové dveře?

Laminátové dveře uzavírají otvor mezi místnostmi, dále umožňují průchod mezi jednotlivými místnostmi, v uzavřeném stavu místnosti oddělují, snižují prašnost a hluk, dále slouží k bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou pevnou součástí domů a jinak funkčních staveb. Laminátové dveře se používají hlavně v interiéru.

Jedná se o dveře, které mají na povrchu většinou vyobrazení textury dřeva – fládrování, letokruhy. Mohou mít nejrůznější odstíny napodobující dřevo. Nejčastěji jsou v hladkém provedení. Jedná se o nejrozšířenější typ interiérových dveří. Jsou levné, odolné, velmi dobře dostupné vyrábí se ve standardizovaných rozměrech, v mnoha dekorech.

Prodávají se jak v hobby marketech, tak ve specializovaných prodejnách. Díky velmi dobré kvalitě současných laminátů jsou dveře na první pohled zdánlivě nerozeznatelné od dýhovaných dveří – výborné na efekt. Základním materiálem na výrobu těchto dveří je většinou voštinová deska (papírová), dřevotřísková deska (dtd), která se laminuje (více v článku lamináty, lamino). Na této desce je nalepeno lamino nejčastěji napodobující dřevodekory. Nejčastěji se používají lamino dveře s dekorem dřevin Dub, Buk, Ořech, Jilm, Jasan, Javor, Wengé, Zebráno a jiné. Laminátové dveře nemusí mít texturu dřeva ale mohou být také celobarevné hnědé, šedé, bílé apod.

Dveře jsou zavěšeny na pantech v zárubních, ty mohou být dřevěné nebo kovové (plastové). Zárubně jsou pevně usazeny do stavebního otvoru ve zdi. Nejčastější šíře laminátových dveří jsou 80 a 90 cm. Laminátové dveře mají většinou hladký tvar (design) a nejrůznější barvy. Jsou relativně lehké, levné a dobře dostupné.

Zobrazit obrázek laminátové dveře s dekorem dřeva v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Laminátové dveře . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Laminátové dveře z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky