Kusový koberec

koberec_kusovykoberec_barevnykoberecCo je kusový koberec?

Koberce jsou cenově velmi dostupným o oblíbeným typem podlahové krytiny. Jedná se o koberce vyráběné v typizovaném rozměru s různými dekory, nejrůznějších materiálů. Většinou má obšité hrany (lemování), tak aby se nepáral. Kusové koberce jsou vhodné k interiérovému použití.

Koberců existuje na trhu nepřeberná škála od celoplošně barevných, přes autodráhy pro děti, po nejrůznější filmové a jiné motivy. Koberce také mohou mít různou texturu, mohou být hladké a nebo s vysokým vlasem. Koberce se prodávají ve speciálních stojanech, ve kterých je možné koberec důkladně prohlédnout. Koberce se volně pokládají rovnou na podkladový materiál, což může být beton nebo dřevěná podlaha (parkety), apod. Je také možné jej nalepit na podklad, aby se koberec nekroutil (nehýbal, neposouval při chůzi).

Kusové koberce se používají jako předložky před postele nebo pod konferenční stolky v obývacím pokoji. Většinou nejsou přes rozměr celé místnosti ale menší na rozdíl od koberců na míru (zátěžových, řezaných, metrážových).

Zobrazit obrázek barevných koberců v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Kusový koberec . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Kusový koberec z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky