Konfirmát

konfirmat_konfirmatyCo jsou konfirmátové šrouby?

Konfirmát je nejrozšířenější spojovací materiál při výrobě nábytku z aglomerovaných materiálů jako jsou dřevotřískové desky MDF, DTV, DVD. Kolíky se používají nejčastěji o průměru 8 mm a 10 mm a podle tloušťky spojovaného materiálu se volí jejich délka.

Vruty se vkládají do předem vyvrtaných otvorů, do těchto otvorů se aplikuje lepidlo a natluče se kolík. Z jedné strany kolík vyčuhuje a z druhé je jen otvor, do kterého se aplikuje lepidlo. Kolíkový spoj se nikdy nesmí používat na spojování masivního dřeva, jelikož dřevo sesýchá a kolík by pak vypadl, konstrukční spoj by se zničil.

Použití šroubu

Konfirmátový šroub do dřeva má tři rozdílné průměry a části, čemuž odpovídá i speciální vrták pro jeho předvrtání. Nemáme-li konfirmátový vrták, můžeme si vypomoci dvěma obyčejnými vrtáky o průměru 5 a 7 mm. Osazení hlavy šroubu se pak provede větším vrtákem nebo záhlubníkem.

Šroub má závitovou část, pak část, která slouží jako kolík a hlavu.

IKEA šroub

Někteří, šroub konfirmát ,označují jako IKEA šroub – pro jeho jednoduchost při skládání IKEA nábytku.

Šroub lze snadno zašroubovat pomocí imbusového klíče, který je u IKEA nábytku, jako jsou postele, skříně, kuchyňské linky či komody, v balení. U levnějšího nábytku mohou být šrouby plastové.

Zobrazit obrázek konfirmáty v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Konfirmát . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Konfirmát z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky