Kolečka a kluzáky

Co jsou kluzáky?

Plastový kluzák se používá pro židle a křesla. Výměnou za kolečka se zamezí snadnému pohybu židle.

Kluzáky jsou určeny především pro případ, kdy je žádané zamezit snadnému pohybu židle. Židlové kluzáky se například  používají u vysoké pokladní židle, technické provozy, dílny, či židle pro seniory nebo pro hyperaktivní a neposedné děti aby se zamezilo případnému úrazu či lepšímu učení a přípravu ke studiu (s jezdící židlí je větší tendence se hrát).

Kluzák zároveň ochrání povrch podlahy jako je dlažba, laminátová plovoucí podlaha nebo podlaha dřevěná. Mezi další benefity patří zamezení vyluzování nepříjemných zvuků při posunu židle.

Zobrazit kancelářskou židli s kluzákem v e-shopu.

Kolečka židle plastové

Základní plastová kolečka u kancelářské židle jsou určena pro měkké povrchy – koberce. Na tvrdých podlahách jako jsou dřevěné parkety nebo linolea mohou zanechávat rýhy a podlahovou krytinu poškodit. Časté rozměry jsou např: čep o průměru 11 mm a průměr kolečka 65 mm.

 

Kolečko pogumované

Pogumovaná kolečka na kancelářské židli jsou po obvodu opatřena speciální měkčenou gumou, která je šetrná k tvrdým podlahovým krytinám a nezpůsobí jejich poničení.

Měkčené pogumované kolečka jsou hodné na plovoucí podlahy, masivní podlahy, vinylové podlahy, lina atd.

 

Tagy:
V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Kolečka a kluzáky . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Kolečka a kluzáky z kategorie .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky