Koberec s vysokým vlasem

koberec_vysokyvlas_modernikoberec_koberecsvysokymvlasemCo je koberec s vysokým vlasem?

Koberce jsou textilie, kterými se pokrývají podlahy. Koberce s vysokým vlasem jsou moderním, cenově poměrně dostupným a oblíbeným typem podlahové krytiny v moderním interiéru. Jsou náročné na údržbu, jelikož jejich vysoká vlákna (vlas) pohltí velké množství nečistot (nutné pravidelně vysávat).

Koberce se vyrábějí v typizovaném rozměru ale i v rolích s různými dekory, nejrůznějších materiálů, většinou polyesterVětšinou má obšité hrany (lemování), tak aby se nepáral. Tyto koberce jsou vhodné výhradně k interiérovému použití. Koberce se volně pokládají rovnou na podkladový materiál, což může být beton nebo dřevěná podlaha (parkety).

Používají se jako předložky před postele nebo pod konferenční stolky v obývacím pokoji. Většinou nejsou přes rozměr celé místnosti. Koberec je velmi měkký a příjemný při chůzi po něm. Existují různé výšky vlasů těchto koberců, dá se říci, že 40 mm (4 cm) už můžeme koberec považovat za typ s vysokým vlasem, běžně mají tyto moderní koberce výšku vlasů až 80 mm (8 cm).

Zobrazit obrázek srolovaný koberec s vysokým vlasem v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Koberec s vysokým vlasem . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Koberec s vysokým vlasem z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky