Interiérové tapety

interierovetapety_tapeta_tapetyCo jsou interiérové tapety?

Tapeta je přídavný dekorativní tenký povrch, lepí se na podklad (stěna). Výhodou tapet je, že vydrží déle než barva a odolávají vyšisování (slunečnímu záření, jsou barevně stálé). Také jsou omyvatelné a dají se odstranit beze zbytků. Tapety se mohou lepit na stěny, podlahu, nábytek nebo skleněné výplně dveří či skříní. Nejznámější interiérové tapety se vyrábí z  papíru, vinylu, vliesu, textilu, hedvábí.

Tapety mohou mít nejrůznější vzory, motivy nebo jen barvy, textury tapet (povrchy) mohou být hladké nebo s reliéfem, vzorem. Tapety se prodávají v rolích. Mohou mít navazující vzory (opakující se, nejčastěji proužky) nebo také mohou být jednobarevné. Některé tapety jsou omyvatelné (vodou) a mohou být také tapety „přemalovatelné“, ty není nutné po čase sundavat ze stěny, překryjí se vrstvou interiérové barvy (nátěrem). Velmi rozšířené a oblíbené jsou také bordury, jedná se o tenký proužek do cca 15 cm, který slouží k lemování zdí v kombinaci s tapetou nebo fototapetou nebo se používá pouze bordura na interiérový nátěr zdi na přizdobení stěny (oblíbené zejména u dětských pokojů).

Zobrazit obrázek interierové tapety v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Interiérové tapety . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Interiérové tapety z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky