Interiérová barva, interiérové barvy

Co je interiérová barva?

barva_nater_interierovebarvy_malir_malovaniInteriérová barva je určená výhradně do interiéru bytů a domů, tedy pro vnitřní použití. Neodolává povětrnostním vlivům jako je slunce (UV záření), déšť, vítr. Existují i omyvatelné interiérové barvy, které jsou vhodné zejména do dětských pokojů a na velmi frekventované místnosti, např. schody, chodby apod.

Barvy obsahují nejrůznější barevné pigmenty (barevné odstíny). Dají se vyrobit podle přání zákazníka na požadovaný odstín vybraný ze vzorníku. Nejrozšířenější interiérovou barvou je barva bílá, velmi moderní a oblíbené jsou však barevné odstíny jako jsou meruňková, modrá, hnědá, fialová apod.

Barvy se nanášejí (aplikují) pomocí štětce, válečku nebo se stříkají na stěnu aplikační pistolí (stříkání). Každá barva na stěně musí uschnout a vyzrát než se interiér začne používat. Je doporučeno z hygienických důvodů nátěr barvy oživit (opakovat) po 2 – 4 letech.

malovani_malujeme_barva_barvy_interierovebarvy

 

 

 

 

 

Zobrazit obrázek malíř na žebříku natírá barvou v plném rozlišení
Zobrazit obrázek malující ženy v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Interiérová barva, interiérové barvy . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Interiérová barva, interiérové barvy z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky