Interiér

interier_obyvacipokoj_obyvak_sedackaCo je interiér?

Interiér (nebo-li vnitřní prostor) se zabývá především vnitřním uspořádání domu, či bytu z praktického a estetického hlediska. Ideálně by měl navazovat na celkovou koncepci stavby a odpovídat životnímu stylu majitelů.

Cílem je vytvoření ideálního životního prostředí majitelů uspořádáním funkčních věcí a dalších dekoračních prvků do optimální vyhovující podoby.Vzhled a charakter každého interiéru je velmi originální záležitostí a odráží vkus svého majitele. Může se zabývat designovými prvky a dekoracemi. Počítá také s možnostmi osvětlení, ozvučení, ovládání elektronických zařízení atd.

Součástí každého správného interiéru jsou podlahy, schodiště, vestavné prvky, nábytek (mobiliář) apod. Řešením správného funkčního a estetického uspořádání v interiéru, ať už novém nebo stávajícím (při rekonstrukci) se zabývají architekti, bytoví architekti a interiéroví designéři. 

Nejznámější součástí interiéru jsou tyto místnosti

Zobrazit obrázek interiéru, obývacího pokoje v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Interiér . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Interiér z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky