HR matrace

HR_hrpena_studenapena_matrace_penovematraceCo jsou matrace z HR pěny?

HR (High Resilience) matrace známe též jako matrace vyrobené ze studené pěny se vyznačují vysokou pružností, odolností materiálu a jsou velmi pohodlné. Patří mezi kvalitní pěnové matrace, jsou vhodné na polohovací nebo výklopné rošty a určené ke každodennímu spaní. 

Matrace se vyrábí buďto ze dvou nebo tří typů tuhostí těchto studených pěn a nebo v kombinaci s jiným materiálem nejčastěji visco pěna (paměťová pěna). Otevřenější buněčná struktura než u základní PUR pěny zajišťuje velmi dobrou prodyšnost, čímž snadněji vyrovnává teplotní rozdíly. Matrace ze studené pěny (HR pěny) patří do střední a vyšší cenové úrovně pěnových matrací.

Výhody matrací vyrobených ze studené pěny: určené ke každodennímu velmi komfortnímu spaní, možnost kombinování s polohovacím nebo výklopným roštem při každodenním použití, širší sortimentní nabídka, mohou být partnerské, jsou většinou velmi vysoké nad 18 cm, vysoká trvanlivost materiálu (dlouhá životnost), vyšší nosnost než u PPUR a PUR matrací (až 150 kg)

Nevýhody matrací vyrobených ze studené pěny: horší hygiena než u pružinových matrací (prodyšnost), nižší nosnost než pružinové matrace, u latexových může časem dojít k drolení materiálu

Vlastnosti matrací ze studené pěny jako jsou tuhost, reflexe, životnost používaných materiálů pro výrobu pěnových matrací jsou měřeny pomocí parametru RG, známe jako objemová hmotnost pěny z nichž jsou vyráběny.

Objemová hmotnost pěny – RG parametr

Udává hmotnost pěny na metr krychlový. Např. metr krychlový pěny o objemové hmotnosti RG 40 váží 40 kg. Od toho údaje je možno odvodit životnost pěny (matrace). Čím vyšší číslo, tím je pěna kvalitnější. Rozmezí objemové hmotnosti se běžně pohybuje od 15–55 kg/m³.  Pocitová tuhost matrace nezávisí pouze na odporu proti stlačení, ale také na profilování a prořezání matrace (profilu matrace).

Zobrazit obrázek matrace z HR pěny v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova HR matrace . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu HR matrace z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky