Hotelové dveře

hotel_hotelovedvere_vstupnikartaCo jsou hotelové dveře?

Hotelové dveře jsou jedním z nejnamáhanějších typů dveří. Kvůli celoročnímu provozu většiny hotelů s vysokou obsazeností hotelů musí být dveře bezpečné, zapadat do designu hotelu, odolat neustálému otevírání a uzavírání pokojů, odolávat vůči narážení kufrů do ploch dveří. Dveře hotelových pokojů jsou neustále namáhaným prvek. Obrovské zatížení je kladené také na kování těchto dveří (panty, zámky).

Hotelové dveře uzavírají otvor mezi pokoji (místnostmi) a hotelovou chodbou, snižují prašnost a hluk, dále z důvodu bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou zavěšeny na pantech v zárubních, ty mohou být dřevěné nebo kovové (plastové). Zárubně jsou pevně usazeny do stavebního otvoru ve zdi. Nejčastější šíře vnitřních hotelových dveří jsou 80 a 90 cm pro standardní hotely (jednokřídlové dveře). V luxusních hotelech jsou často dveře dvoukřídlé a široké 120 cm a více.

Hotelové dveře se skládají z kování (panty, zámek). K uzavírání a uzamknutí slouží právě zámek nebo více zámků. Na odemykání hotelových dveří se nově používá vstupní karta, která se vkládá do spáry nad klikou místo klasického vstupního klíče. Každá karta má svůj unikátní digitální kód (klíč) a slouží k otevření jednoho pokoje. Karta je tvarově i velikostně identická jako bankovní karta. 

Na výrobu vnitřní konstrukce hotelových dveří se používá

  • DTD – dýhovaná – klasická dřevotřísková deska, dýhovaná masivní dýhou.
  • LDTD  (laminovaná dřevotříska)
  • MDF (dřevovláknitá desky)

Povrch hotelových dveří je nejčastěji upraven

  •  PVC folií s jemnou hladkou strukturou
  •  dýhované dveře – transparentním lakem
  •  CPL laminát je cca 0,4 mm tlustý materiál, řadí se do kategorie střednětlakých laminátů
  •  HPL laminát (vysokotlakého), nejvyšší třída odolnosti laminátu používá se i k výrobě velmi namáhaných kuchyňských pracovních desek

Zobrazit produkty v kategorii interiérové dveře.

Zobrazit obrázek hotelové dveře v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Hotelové dveře . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Hotelové dveře z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky