Futon

futon_japonskapostel_tradicnijaponskespani_rozlozenefutonyCo je futon?

Futon je zjednodušeně tvrdá, tenká matrace pocházející z Japonska.  Matrace by se měla po každém použití (spánku) složit. Je jednoduchá, skladná, přírodní a relativně pohodlná. Výplň futonových matrací se skládá výhradně z přírodních materiálů jako jsou bavlna, vlna a v poslední době i kokosová vlákna.

futon_tradicni_japonskapostel_futony_slozenyfutonPotah futonových matrací bývá z hrubé bavlněné látky bez zbytečných ozdob či infantilních vzorů. Naprostá jednoduchost a praktičnost = funkčnost. Futony jsou konstruovány tak, aby se daly po použití odklidit (po použití složit). Dají se rolovat, zvedat, přenášet. V Japonsku bývaly umístěny na tradiční rohoži tatami a ihned po použití sbaleny a schovány do kouta u zdi. Tatami tak mohly dýchat, bavlna ve futonu měla čas vyschnout a ještě nezabírala prostor – žádná zbytečnost jako postel.

Díky použitým materiálům je matrace vhodná i pro alergiky. Odstraňuje navíc jednu z nejrozšířenějších civilizačních chorob – bolest zad. Futony se dokonale přizpůsobí lidskému tělu a vytvarují se přesně podle potřeby. Označení „futon“ doslova znamená „tvrdý“, nemusíte se tak bát, že po skoku na postel se buď odrazíte, nebo vás pohltí. Tvrdost si navíc můžete určovat vybraným vnitřním materiálem.

Zobrazit obrázek rozložené futony připravené ke spánku v plném rozlišení
Zobrazit obrázek složené futony v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Futon . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Futon z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky