Funkční vlákna v potazích matrací

funkcnivlakna_vlakna_potah_matraceCo jsou funkční vlákna v potazích matrací?

Funkční vlákna mají jednoduchý cíl a to maximálně zvýšit hygienu lůžka a komfort spánku s maximální možnou eliminací výskytu alergenů. 

Nejznámější typy funkčních vláken v potazích matrací

  • Bambusové vlákno – dodává potahu příjemnou měkkost a pevnost, dokáže ve větší míře přijímat vlhkost a odvádět ji do okolí (3x rychlejší než u bavlny).
  • Karbonové vlákno – dokáže od těla odvádět elektrostatický náboj. Antistatická úprava vytváří prostředí pro klidný spánek a odpočinek.
  • Příměsi stříbra – fyzikální cestou zabraňují výskytu bakterií (antimikrobiální vlastnosti).
  • Lyocell – získává se z vlákna celulózy (dřevo), benefitem tohoto materiálu je extra vysoká absorpční schopnost a velmi rychlé odpařování vlhkosti (potu). Další vlastností je chladící efekt a hedvábný lesk.
  • Aloe vera – pozitivní vliv na pokožku lidského těla, působí antibakteriálně.
  • Aromatické esence (fresh, levandule) – cílem esencí je zpříjemnění a urychlení spánku. Existuje ve formě mikrokapslí a vonná esence se aktivuje kontaktem těla o potah. Aroma eukalyptu a levandule odpuzuje hmyz.

Zobrazit obrázek funkční vlákna v potahu matrace v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Funkční vlákna v potazích matrací . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Funkční vlákna v potazích matrací z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky